Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровської області повідомляє!
опубліковано 16 липня 2025 року о 15:03

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровської області  з метою недопущення поширення саранових привертає увагу сільгоспвиробників, на важливість проведення постійного фітосанітарного моніторингу сільськогосподарських угідь, неорних земель, пасовищ і прибережних зон для своєчасного виявлення, контролю чисельності та шкідливості цих потенційно небезпечних комах. 

Сарана – типовий поліфаг, харчується всіма рослинами, проте надає перевагу злаковим культурам: кукурудзі, просу, сорго, пшениці, а також очерету, пирію. Саранові, зокрема перелітна сарана (Locusta migratoria), є звичайними представниками місцевої ентомофауни. Ці комахи зазвичай живуть осередками та лише за певних кліматичних умов можуть утворювати щільні групи, які переміщуються в пошуках кормової бази. Наразі умови в окремих регіонах можуть бути сприятливими для розвитку личинок саранових. З метою попередження можливих втрат сільськогосподарських культур важливо своєчасно виявляти місця концентрації комах та вживати відповідних заходів. Що варто знати: Спекотна та суха погода може спричинити утворення осередків високої чисельності комах шкідника на пасовищах та луках, неорних землях та лісосмугах, а також у суміжних посівах соняшнику, кукурудзи, овочевих та інших сільськогосподарських культур. У фазі личинок комахи малорухливі та легко піддаються локалізації. Пересування личинок та дорослих особин зазвичай обмежене й передбачуване, що дає змогу своєчасно реагувати. 

У разі виявлення осередків саранових пропонуємо звертатися до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за телефоном 097 860 40 49 або написати листа на електронну пошту info@dp.dpss.gov.ua 

При виявленні на посівах сільськогосподарських культур італійського пруса - 2 – 5 екз. на кв.м, нестадних саранових – 10 - 15 екз. на кв. м - застосувати хімічні обробки. Методи обробки хімічними препаратами залежатимуть від конкретних умов. Застосовують суцільні обробки, крайові (навколо посівів), локальні – у місцях високої концентрації шкідника (куліги, зграї) інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Восени — вживати агротехнічні заходи (дискування, оранка), які перешкоджають збереженню яєць у ґрунті. Користувачам інсектицидів обов’язково за 3 доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення обробок (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімічні обробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux