Шановні жителі Миколаївської територіальної громади!
За перше півріччя 2025 року роботу ради та її виконавчих органів очолюваних мною можна охарактеризувати як конструктивну й послідовну.
Спільними зусиллями вдалося реалізувати чимало поставлених завдань і досягти позитивних результатів завдяки злагодженій роботі Виконавчого комітету, депутатського корпусу, керівників установ, підприємств і організацій, приватних підприємців, а також активних мешканців громади.
Наша сьогоднішня реальність — болюча й важка. Проте ми разом продовжуємо працювати, виконувати свої обов’язки, планувати діяльність і жити в умовах воєнного часу.
Коли я говоритиму про досягнення громади за ці місяці, я говоритиму про всіх, хто стоїть за цими здобутками: про тих, хто щодня захищає, волонтерить; хто сплачує податки, лікує, навчає, розвиває українську культуру, залучає інвестиції; хто критикує, мотивує, бере участь у засіданнях виконкомів і сесій — щоб ухвалювати рішення на користь громади.
Дякую нашим військовим, які виконують найважчу роботу без відпочинку, за будь-яких погодних умов. Вони – наші воїни світла, добра та життя, надії на майбутнє. Пам’ятаємо всіх, кого ми втратили!
Також висловлюю вдячність усім, хто невтомно працює в тилу, допомагає армії, підтримує захисників і захисниць, турбується про громадян, які постраждали від війни. Ваша праця — безцінна.
Відразу хочу сказати, що за ці півроку ми продовжуємо робити все можливе, щоб підтримати наших Захисників.
Протягом першого півріччя Миколаївська сільська рада виділила з місцевого бюджету 6 млн. 599 тис. 900 грн. на потреби Збройних Сил України, Сил безпеки та оборони.
Ці кошти були спрямовані на придбання засобів аеророзвідки, комплексів РЕБ та комплектуючих до них, БПЛА, дронів, тепловізорів, 3D принтеру, паливно-мастильних матеріалів, спец.одягу, фотоловушок та відеокамер.
Попри всі виклики, громада живе, і сільська рада продовжує виконувати свої повноваження — ухвалювати рішення, втілювати проєкти та дбати про добробут мешканців.
РОБОТА РАДИ
Миколаївська сільська рада налічує 21 депутата. Основною формою її роботи є проведення пленарних засідань сесій та засідань постійних комісій.
Протягом першого півріччя 2025 року було організовано та проведено 6 сесій, на яких прийнято 211 рішень. На кожній сесії були присутні в середньому 14 депутатів з 21, що становить 66 %.
На даний час в раді працює 4 постійні комісії, а саме:
У раді постійно здійснюється відеофіксація засідань постійних комісій та пленарних засідань сесій, відповідно до чинного законодавства ці записи оприлюднюються на офіційному сайті громади.
Всі проекти рішень, які виносяться на сесії готуються і візуються профільними спеціалістами, юристами та секретарем ради. Рішення ухвалюються в результаті обговорень із дотриманням вимог чинного законодавства.
На офіційному сайті сільської ради публікуються всі проєкти рішень та прийняті документи.
РОБОТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Виконавчим комітетом проведено 8 засідань виконавчого комітету та прийнято 58 рішень.
Основні питання, які розглядалися протягом першого півріччя:
- матеріальна допомога жителям громади;
- питання благоустрою;
- встановлення опіки/піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування;
- присвоєння поштової адреси;
- розгляд звернень громадян та інші.
ПРО ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ
У першому півріччі 2025 року, попри складні умови воєнного часу, фінансування соціально важливих потреб здійснювалося без затримок і в повному обсязі. Паралельно велася ретельна робота з контролю за бюджетними надходженнями і витратами, а також дотриманням вимог фінансової дисципліни.
ДОХОДИ
Доходи бюджету загального фонду громади за перше півріччя 2025 року склали: 87млн. 623 тис. 769 грн
В тому числі отримано з державного бюджету трансфертів - 24 млн. 657 тисяч 378 грн , з них:
Власні доходи загального фонду сільського бюджету 55 млн. 743 тисяч 129 грн, з них:
Власні доходи спеціального фонду сільського бюджету 7 млн. 223 тисяч 262 грн, з них:
ВИДАТКИ
Розподіл видатків за перше півріччя 2025 року всього: 84 млн. 151 тисяч 910 грн з них:
ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Загальний обсяг видатків склав 3 млн. 120 тисяч 170 грн , з них:
Поповнено статутний капітал КЗ «Добробут Миколаївщини» на суму 2 млн.929 тис.940 грн.
1.На виконання робіт з виготовлення проектно-кошторисної документації на суму 1 млн.429 тис. 940 грн. за об’єктами ;
для виготовлення проекту реконструкції системи каналізації центральної частини селища Васильківське -605 тис.920 грн.,
на виготовлення проектів по капітальному ремонту водовідвідних споруд поверхневого стоку , з метою захисту від шкідливої дії вод в селах громади – 824тис. 20 грн.
2.На виконання робіт за об’єктом -Капітальний ремонт водовідвідних споруд поверхневого стоку від буд. №32 по вул. Роздольній до буд №135 по вул. Вокзальній з метою захисту від шкідливої дії вод с. Миколаївка Синельниківського району Дніпропетровської області-1млн.500тис. гривен.
Сплачено членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування в сумі -112 тис.250 гривень.
Здійснено заходів із землеустрою – 77 980 грн
СУБВЕНЦІЇ З МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ ДО ІНШИХ БЮДЖЕТІВ
Обсяг міжбюджетних трансфертів, що передаються з сільського бюджету іншим бюджетам виконано в обсязі 7млн.198тис.500грн. з них профінансовано :
1.Субвенція обласному бюджету :
2. Субвенція Шахтарській міській територіальній громаді
3.Субвенція з місцевого бюджету державному на виконання програм соціально –економічного розвитку
На забезпечення діяльності виконавчих органів ради загальні видатки склали 14 млн. 226 тис 482 грн, з них:
ПРО РОБОТУ З ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
В рамках виконання програми соціально-економічного розвитку Миколаївської громади через електронну систему закупівель у І півріччі 2025 року було проведено 657 закупівель, з них:
відкритих торгів з особливостями – 5 закупівель. Очікувана вартість закупівель становила – 9 444 536,90 грн.. Сума договорів станом на 01.07.2025 становить – 8 580 727,21 грн.
запит ціни пропозиції – 1 закупівля. Очікувана вартість закупівлі становила – 6 600 000,00 грн.. Сума договорів склала – 6 600 000,00 грн.
закупівлі без використання електронної системи (звітна процедура) - проведено 651 закупівлю та підписано договорів в сумі на 10 093 200,79 грн..
Загальна сума підписаних договорів становить 25 273 928 грн.. Сума економії коштів у наслідок проведених торгів становить 863 809,69 грн..
ПРО РОБОТУ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Робота виконавчого комітету Миколаївської сільської ради за цей час була зосереджена на ефективному наданні всіх послуг.
Зокрема, у сфері державної реєстрації актів цивільного стану за шість місяців:
Також Виконавчим комітетом здійснено значний обсяг іншої документаційної та реєстраційної роботи:
Зареєстровано вхідних листів всього: 3 179, з них електронною поштою 3 125, поштовами листами – 54; вихідних листів – 1444; вчинено нотаріальних дій – 50; взято на квартирний облік – 4; здійснено запитів на публічну інформацію – 18; зареєстровано звернень громадян – 499.
Для подання електронних звернень на офіційному вебсайті сільської ради mykolaivka.otg.dp.gov.ua доступна рубрика «Електронне звернення», через яку громадяни можуть надіслати звернення в електронній формі.
Також звернення можна надсилати на офіційну електронну адресу: mykolaivskaotg.rada@gmail.com.
Крім того, постійно працює телефонна «гаряча лінія» за номером: 093-168-67-52.
На постійній основі здійснювалась робота на округах.
Петрівський старостинський округ: вчинено 9 нотаріальних дії; 104 громадянам здійснено актуалізацію даних в реєстрі територіальної громади; надано 75 відповідей на запити установ, організацій.
Дмитрівський старостинський округ: вчинено 11 нотаріальних дії; 83 відповіді на запити установ, організацій.
Васильківський старостинський округ: вчинено 6 нотаріальних дії; 105 відповідей на запити установ, організацій.
ПРО РОБОТУ ЦНАПУ
Одним із основних принципів, на яких базується робота ЦНАПУ Миколаївської громади є доступність, зручність, своєчасне, повне та якісне надання адміністративних послуг.
Через Центр надання адміністративних послуг Миколаївської сільської ради відвідувачі мають можливість отримати 396 послуг.
Протягом першого півріччя 2025 року було надано 4576 адміністративних послуг. Оформлено та видано:
300 - паспортів громадянина України у формі ІД картки; 333 - біометричних закордонних паспортів; 63 - посвідчень водія; 63- справ з вклеювання фотокартки; 1838 - видано довідок, витягів різного характеру; 202 - адміністративних справ з питань реєстрації/ зняття місця проживання; 630 - державних реєстрацій речових прав на нерухоме; майно та їх обтяжень; 55 державних реєстрацій юридичних та фізичних осіб підприємців; 103- справи по комплексній послузі Я-Ветеран , 59 - справ зареєстровано з земельних питань, 32– звернень розглянуто по Держгеокадастру; 74 -розглянуто справ з пенсійного фонду,279 - справ прийнято на розгляд Виконкому; 545 – справ на соціальний захист населення.
З метою забезпечення якісного надання адміністративних послуг на території старостинських округів функціонують віддалені робочі місця адміністраторів ЦНАПу. Мешканці можуть оформити пільги та субсидії, звернувшись до відповідного старостату.
Петрівський старостинський округ: видано 102 довідки різноманітного характеру; 35 громадян зареєстровано/знято з місця проживання; 27 громадян оформили документи на матеріальну допомогу від Виконкому Миколаївської с/ради; 19 громадян поставлено на облік внутрішньо переміщених осіб; прийнято 68 заяв громадян у паперовому та електронному вигляді на призначення державних соціальних допомог та допомог на проживання внутрішньо переміщених осіб; прийнято 20 заяв громадян для призначення пільг і субсидій;
Дмитрівський старостинський округ: видано 383 довідки різноманітного характеру; 54 громадян зареєстровано/знято з місця проживання; прийнято 72 заяви громадян для призначення пільг і субсидій; видано 132 довідки внутрішньо переміщених осіб, прийнято 110 заяв на допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб, видано 173 витяги з реєстру територіальної громади, надано 20 характеристик, прийнято 91 заява та сформовано пакети документів для призначення усіх видів соціальних допомог Управління соціального захисту населення, прийнято від 81 громадяна документи на матеріальну допомогу від Виконкому Миколаївської с/ради, видано 9 довідок Управління соціального захисту населення, прийнято 4 заяви на присвоєння поштової адреси, прийнято 7 заяв щодо земельних питань.
Васильківський старостинський округ: видано 143 довідки різноманітного характеру; 7 громадян зареєстровано/знято з місця проживання; видано витягів з реєстру територіальної громади - 64; надано 4 характеристики, прийнято 12 заяв на субсидію на відшкодування витрат на придбання твердого пічного палива та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, прийнято 24 заяви та сформовано пакети документів для призначення усіх видів соціальних допомог Управління соціального захисту населення, прийнято заяви та сформовано пакетів документів для надання допомоги від обласного депутата – 4, до виконкому - 18; видано 30 довідок внутрішньо переміщених осіб, прийнято 36 заяв на допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб, прийнято 3 заяви на отримання посвідчення членів сімей Загиблих Захисників.
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ТРУДОВОГО АРХІВУ
Протягом першого півріччя 2025 року відділом трудового архіву:
Протягом звітного періоду здійснювався поточний ремонт фізично зношених книг (поаркушно), прийом та консультація громадян, упорядкування документів постійного зберігання Миколаївської сільської ради та виконавчого комітету.
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН
Протягом першого півріччя 2025 року відділом земельних відносин було підготовлено та подано на пленарні засідання сесій Миколаївської сільської ради 105 проєктів рішень.
Проведено 5 земельних комісій розглянуто 107 земельних питань.
Була проведена інвентаризація 8 земельних ділянок комунальної власності загальною площею 345,7041 га. З них — із 7 земельних ділянок комунальної власності було вилучено пам’ятки археології (кургани), на суму 63 000 грн. та проінвентаризовано земельну ділянку під Центром надання адміністративних послуг на суму 14 980 грн. Загальна вартість виконаних робіт становить 77 980 грн.
Організовано та проведено земельні торги у формі електронних аукціонів з використанням Електронної торгової системи Prozorro. В результаті чого продано право оренди 3 земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею 10,2075 га на суму 30 300 грн.
Передано у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд 63 громадянам площею 14,2677 га.
Передано в оренду земельні ділянки під встановлення веж мобільного зв’язку ПАТ «ВФ УКРАЇНА», ТОВ «УКРТАУЕР», ТОВ «ЮКРЕНІАН НЕТВОРК СОЛЮШИНС» загальною площею 0,0400 га, біля с. Катеринівка, с. Олефірівка та с. Дмитрівка.
Передано в постійне користування КП «Добробут Миколаївщини» дві земельні ділянки для реконструкції централізованої системи каналізації (водовідведення) центральної частини селища Васильківське по вул. Шкільна та вул. Транспортна.
Виписано за порушення правил благоустрою 32 приписів та винесено 98 попереджень щодо належного утримання території прилеглої до домогосподарства.
Складено 10 актів обстеження земельних ділянок.
Спільно з поліцейськими офіцерами громади було складено 8 адміністративних протоколів за порушення правил благоустрою.
Встановлено межові знаки 10 земельних ділянок комунальної власності.
Видано 26 довідок про землю.
Заключено 6 додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок комунальної власності на площу 56,7646 га.
ПРО РОБОТУ АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ
За перше півріччя 2025 року було проведено 3 засідання, де було розглянуто 7 адміністративних справ, за результатом розгляду яких було накладено 6 адміністративних стягнень на загальну суму 28 900 грн., та винесено одне попередження.
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
За звітний період на нашій території було зафіксовано 4 надзвичайні події:
Комісією з обстеження пошкодженого/зруйнованого житла/споруд та майна було складено 7 актів в с. Олефірівка, 19 актів в с. Чумаки та 6 актів в с. Сидоренко.
Виконавчий комітет Миколаївської сільської ради не залишив людей в біді, постраждалим громадянам надано матеріальну допомогу на подолання наслідків надзвичайних ситуацій: стихійних лих, пожеж, підтоплень та наслідків військових дій і т. п., що призвели до пошкодження/руйнування майна – 19 особам, на загальну суму 521 826 грн
Також оплачені послуги по підвезенню будівельних матеріалів на ремонт та вивіз сміття – 21 878 грн
Для постраждалих мешканців громади з Дніпропетровської ОДА було надано гуманітарну допомогу у вигляді 500 шт. шиферу на загальну суму – 191 500 грн .
Зафіксовано 33 пожежі в екосистемі на території громади.
Проведено 16 засідань комісії з питань ТЕБ та НС, згідно затвердженого плану роботи та позачергових засідань.
Завдяки співпраці Виконавчого комітету Миколаївської сільської ради з Королівством Норвегії, Миколаївська громада отримала спеціалізований пожежний автомобіль, а саме пожежний автомобіль MERCEDES 1422 F. Цей транспортний засіб було передано Норвезькою організацією NORSK UKRAINSK BRANN-OG AMBULANSENSTØTTE.
Згідно з Планом навчання органів управління та населення з питань цивільного захисту на Павлоградських територіальних курсах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (IІ категорії) протягом І півріччя 2025 року пройшли навчання 5 осіб за держзамовленням, що становить 90 % від Плану.
На постійній основі проводиться просвітницька, інформаційно - роз’яснювальна робота серед населення з питань запобігання надзвичайним ситуаціям та безпеки життя людини через засоби масової інформації та за допомогою Інтернету.
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ
Всього на військовому обліку у виконавчому комітеті Миколаївської сільської ради перебувають більше трьох тисяч осіб.
Проводиться мобілізація населення згідно Указу Президента України. Станом на 01.07.2025 мобілізовано 381 особа. За перше півріччя було мобілізовано 6 осіб.
Протягом першого півріччя 2025 року на персонально-первинний облік було взято 101 особу – це 56 осіб з числа призовників та решта 45 осіб – це військовозобов’язані з числа внутрішньо переміщених осіб.
У березні 2025 році проведено звірку облікових даних карток первинного обліку Миколаївської сільської ради з картотекою, що зберігається в 2 відділі Синельниківського РТЦК та СП.
Протягом першого півріччя здійснювались подворові обходи з метою проведення звірки військово облікових даних які містяться в картотеці первинного обліку з військово-обліковими документами військовозобов’язаних, за місцем їх проживання.
Під час здійснення подворових обходів було виявлено більше 80 порушників ПРАВИЛ військового обліку.
За перше півріччя 2025 ріку опрацьовано 52 розпорядження 2 відділу Синельниківського РТЦК та СП, та 16 доручень Синельниківської РВА.
Працівники відділу ведення військового обліку задіяні в роботі груп оповіщення, та на вимогу 2 відділу Синельниківського РТЦК та СП здійснюють оповіщення військовозобов’язаних з числа мешканців громади.
З моменту повномасштабного вторгнення загинуло - 39 Захисники, зниклих безвісті – 20 Захисників.
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ВЕТЕРАНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ
Станом на 01.07.2025 року на обліку в Миколаївській сільській раді перебуває 10 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 223 учасника бойових дій, осіб, 373 особи, які перебувають на військовій службі, 55 осіб членів сімей загиблих (померлих) Захисників i Захисниць України, які отримали статус/посвідчення.
За статистичними даними відділу ЦНАП протягом звітного періоду за послугою за оформленням пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та рідкого пічного палива і скрапленого газу звернулись 86 осіб із числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Протягом звітного періоду за встановленням статусу члена сім’ї загиблих звернулось 7 осіб, додано до обліку - 49 осіб, із числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Найбільшу увагу, в умовах військового стану, громада приділяє вирішенню проблем учасників бойових дій, членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України, сім’ям військовополонених та зниклих безвісти, учасників бойових дій, які отримали поранення та потребують тривалого лікування, реабілітації та протезування, ветеранів війни, поховання загиблих Захисників та Захисниць України. Через надання матеріальних допомог виконується функція, яка полягає в тому, щоб підтримати та допомогти данним категоріям.
Відповідно до «Програми підтримки ветеранів війни, членів ïx сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників i Захисниць України Миколаївської сільської ради на 2024 - 2025 poки» за рішеннями виконкому за період з 01.01.2025 по 30.06.2025 року одноразові матеріальні допомоги отримали 104 особи, на загальну суму: 565 000,00 грн.
Інформація про кількісні показники наданих одноразових матеріальних допомог за період з 01.01.2025 по 30.06.2025 року, приведена в таблиці:
|
|
Особи |
Сума |
1 |
Одноразова матеріальна допомога УБД |
71 |
213 000 |
2 |
Одноразова матеріальна допомога при пораненні |
18 |
215 000 |
3 |
Одноразова матеріальна допомога на поховання військовослужбовців |
3 |
90 000 |
4 |
Одноразова матеріальна допомога членам сімей загиблих |
4 |
8 000 |
5 |
Одноразова матеріальна допомога членам сімей зниклих безвісти |
5 |
25 000 |
6 |
Одноразова матеріальна допомога інвалідам війни |
3 |
14 000 |
|
Всього: |
104 |
565 000 |
У квітні 2025 року за ініціативи Миколаївської громади спільно з представниками Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні проведено робочу зустріч щодо створення ветеранського простору. Метою зустрічі стало сприяння успішній соціалізації ветеранів війни, їх поверненню до активного суспільного життя та конструктивної діяльності на основі комплексного підходу “ветеран для ветерана”. У заході взяли участь працівники виконавчого комітету, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій та члени їхніх сімей.
У червні 2025 року за сприяння виконавчого комітету Миколаївської сільської ради організовано поїздку дітей учасників бойових дій до Дніпровського академічного театру драми та комедії.
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Відділ соціального захисту населення вирішує відповідно до законодавства питання щодо соціальної підтримки населення громади, в тому числі у співпраці з відділом «ЦНАП» через адміністраторів та старост громади.
Протягом першого півріччя 2025 року відділом надано 4 068 послуг.
Інформація про кількісні показники наданих адміністративних послуг соціального характеру за період з 01.01.2025 по 30.06.2025 року:
№ з/п |
Назва АПСХ |
К-ть |
1 |
Видача довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи |
296 |
2 |
Надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам |
317 |
3 |
Видача довідок про отримання (неотримання) державних соціальних допомог та інших довідок |
27 |
4 |
Видача/продовження посвідчень особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю |
10 |
5 |
Видача/продовження посвідчень батьків та дітей з багатодітної сім’ї |
22 |
6 |
Видача посвідчення «Член сім’ї загиблого» |
7 |
7 |
Видача/продовження посвідчень «Ветеран війни», «Особа з інвалідністю внаслідок війни» |
2 |
8 |
Призначення грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I або II гр. внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею |
5 |
9 |
Призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям |
37 |
10 |
Призначення державної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування |
5 |
11 |
Призначення державної допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях |
17 |
12 |
Призначення державної допомоги при народженні дитини |
49 |
13 |
Призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування |
36 |
14 |
Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям |
93 |
15 |
Призначення державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю |
19 |
16 |
Призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю |
4 |
17 |
Призначення тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу «Дитина не одна» |
2 |
18 |
Призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» |
29 |
19 |
Призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх проживання чи перебування невідоме |
9 |
20 |
Видача посвідчення «Ветеран праці» |
3 |
21 |
Внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків |
37 |
22 |
Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу |
91 |
23 |
Надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива |
65 |
24 |
Забезпечення ДЗР (допоміжними засобами реабілітації) для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та осіб, які мають профзахворювання |
8 |
25 |
Надання обласної щомісячної матеріальної допомоги членам сімей загиблих та членам сімей осіб, зниклих безвісти |
6 |
26 |
Забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю та реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю |
5 |
|
Всього, послуг: |
1201 |
Інформація про кількісні показники послуг (інших) за період з 01.01.2025 по 30.06.2025 року:
№ з/п |
Назва послуги |
К-ть |
1 |
Призначено компенсацію фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на непрофесійній основі |
7 |
2 |
Складено висновків про результати визначення індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг |
4 |
3 |
Прийнято заяв на зміну адреси перебування та внесення змін в довідку внутрішньо переміщеної особи |
30 |
4 |
Складено актів про встановлення факту здійснення особою постійного догляду |
17 |
5 |
Складено актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/ фактичного місця проживання особи |
33 |
6 |
Складено актів обстеження умов сім’ї |
4 |
7 |
Прийнято заяв на зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи та припинення виплати допомоги (смерть, повернення до покинутого постійного місця проживання) |
4 |
8 |
Прийнято заяв на внесення змін в особову справу |
65 |
9 |
Прийнято заяв на запити особових справ отримувачів допомог |
23 |
10 |
Підготовлено рішень про призначення/перерахунок компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі |
4 |
11 |
Підготовлено рішень про надання/відмову в наданні соціальних послуг |
9 |
12 |
Зареєстровано повідомлень про випадки вчинення домашнього насильства |
17 |
13 |
Сформовано реєстрів передач особових справ до УСЗН/ПФУ |
50 |
14 |
Проконсультовано громадян (особисто/в телефонному режимі) з питань соціального захисту населення (оформлення допомог, пільг, субсидій, одноразових матеріальних допомог і ін.) |
2600 |
|
Всього, послуг (інші): |
2867 |
Облік внутрішньо переміщених осіб
Станом на 01.07.2025 року в громаді обліковується 2432 ВПО, із них: 485 дітей, 160 осіб з інвалідністю, 1048 пенсіонерів, 899 працездатних осіб.
Нарахування компенсації фізичним особам
Станом на 01.07.2025 року на обліку громади перебувають 7 осіб, які є отримувачами компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, яка виплачується з місцевого бюджету. Обсяг виплаченої компенсації за І півріччя 2025 року складає: 71 427,22 грн.
Використання коштів субвенції на пільгове медичне обслуговування
В 2025 році передбачена субвенція з обласного бюджету місцевому бюджету на пільгове медичне обслуговування (придбання лікарських засобів) одній особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1), в розмірі: 2 130,00 грн. За І півріччя 2025 року планується використання субвенції (придбання ліків) на суму: 994,00 грн.
Надання одноразових матеріальних допомог
Через надання матеріальних допомог виконується функція, яка полягає в тому, щоб допомогти людям, які опинились в складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати. Відповідно до «Програми соціального захисту населення Миколаївської сільської ради на 2025 рік», розробленою відділом соціального захисту населення та затвердженою сесією Миколаївської сільської ради, за рішеннями виконкому за період з 01.01.2025 по 30.06.2025 року одноразові матеріальні допомоги отримали 153 особи, на загальну суму: 787 826,00 грн.
Інформація про кількісні показники наданих/виплачених одноразових матеріальних допомог за період з 01.01.2025 по 30.06.2025 року:
№ з/п |
Назва заходу, відповідно Програми |
К-ть, осіб |
Сума, грн |
1 |
Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, потерпілим особам та особам, прирівняним до них, а також сім’ям померлих ліквідаторів |
3 |
3000 |
2 |
Надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та загального захворювання |
3 |
13000 |
3 |
Надання одноразової матеріальної допомоги одному з батьків, які виховують дітей з інвалідністю |
2 |
2000 |
4 |
Надання одноразової матеріальної допомоги на поховання, відповідно до «Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого» |
70 |
140000 |
5 |
Надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям/особам, які опинились в складних життєвих обставинах, в тому числі на придбання опалювальних матеріалів |
3 |
15000 |
6 |
Надання одноразової матеріальної допомоги на подолання наслідків надзвичайних ситуацій: стихійних лих, пожеж, підтоплень та наслідків військових дій і т. п., що призвели до пошкодження/руйнування майна |
19 |
521826 |
7 |
Надання одноразової матеріальної допомоги на лікування онкологічно хворим особам; тяжкохворим особам, потребуючим дороговартісного лікування чи протезування |
37 |
85000 |
8 |
Придбання подарункових наборів почесним Ювілярам (85, 90, 95 р.) |
16 |
8000 |
|
Всього, осіб/грн: |
153 |
787826,00 |
ПРО РОБОТУ КЗ «ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ»
Метою діяльності та основними завданнями КЗ «Центр надання соціальних послуг» Миколаївської сільської ради є надання соціальних послуг особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.
Протягом 1 півріччя 2025 року комунальним закладом надавалися 6 базових соціальних послуг: догляд вдома; соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах; соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування ; соціальний супровід під час інклюзивного навчання ; консультування; інформування.
Соціальну послугу догляд вдома надають 5 соціальні робітники за місцем проживання 33 громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають ІІІ, ІV і V групу рухової активності) та потребують постійної сторонньої допомоги, з них:
Відвідування становлять від двох до п’яти разів на тиждень в залежності від групи рухової активності та відповідно індивідуальних планів. При наданні послуги соціальними робітниками було здійснено 1896 відвідувань підопічних вдома, яким реалізовано 9480 заходів, що складають зміст соціальної послуги.
Середнє навантаження на одного соціального робітника становить 7 чоловік (при нормі 6).
Протягом 1 півріччя 2025 року виявлено 1 особу похилого віку , проведено визначення та оцінку індивідуальних потреб особи похилого віку, надано інформацію про соціальні послуги та порядок їх надання, обговорено індивідуальний план соціальної послуги догляду вдома.
Знято 1 отримувача соціальної послуги у зв’язку зі смертю.
Крім того, з метою перегляду індивідуальних планів соціальних послуг було здійснено 20 виїздів до отримувачів соціальних послуг. Здійснено повторну оцінку потреб осіб, визначено індивідуальні потреби та відповідно до їх ступеня, спільно з отримувачами соціальних послуг, здійснено корегування індивідуальних планів.
З метою контролю за якістю надання соціальних послуг догляду вдома здійснено 9 моніторингів щодо роботи соціальних робітників - за результатами яких скарг та зауважень на роботу соціальних робітників не було.Проведено 4 виробничі наради на теми:
«Відповідність моніторингів пунктам індивідуальних планів надання соціальних послуг»;
«Порядок заповнення соціальної картки»;
«Принципи надання соціальних послуг догляду вдома та організація надання послуги», «Дотримання принципу конфіденційності»;
«Правила пожежної безпеки та електробезпеки під час опалювального сезону»;
«Дотримання трудової дисципліни та правил внутрішнього трудового розпорядку працівниками».
Послугою соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах за звітній період охвачено 10 сімей, які мають на вихованні 29 дітей, з них :
З метою надання своєчасної допомоги сім'ям з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини та не в змозі їх самостійно подолати здійснюються виїзди в сім'ї вище зазначеної категорії, з батьками постійно проводилась інформаційно-роз'яснювальна робота щодо профілактики вживання спиртних напоїв, ведення здорового способу життя, попередження виникнення насильства у сім'ях, виконання належних батьківських обов’язків, дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання, раціонального використання державної соціальної допомоги на дітей та ін.
Крім того, за даний період було організовано отримання консультування профільних спеціалістів у трьох сім’ях (для 5 дітей), сприяння у працевлаштуванні дорослих членів (4 сім’ї); в оформленні державних допомог, (3 сім’ї); сприяння в отриманні речей, що були у використанні (одяг , взуття для різних вікових категорій та сезонів).
Послугою соціальний супровід дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування охвачено 5 сімей опікунів/ піклувальників, в яких виховується 5 дітей(перший/останній рік перебування). Крім цього соціальним супроводженням охвачено 1 прийомна сім’я (в яких на вихованні 3 прийомні дитини та 2 біологічних дітей ).
Послуга соціальний супровід під час інклюзивного навчання надавалася для 1 дитини;
Послугою консультування (разове) було охоплено 154 сімей/осіб;
Послугою інформування було охоплено 109 сімей/осіб.
Протягом 1 півріччя 2025 року були здійсненні регулярні виїзди (до 3-4 раз та тиждень) до сімей, які мають високий ризик потрапляння до складних життєвих обставин (потенційних отримувачів).
Відповідно до співпраці з ГО «Дніпровською лігою соціальних працівників» за підтримки ЮНІСЕФ сприяли в організації отримання грошової допомоги пільговим категорій 27 сім’ям з дітьми; в отриманні благодійної допомоги 26 сім’ям ( набори постільної білизни, меблі, посуд ,засобі гігієни ,підгузки ), в отриманні допомоги у вигляді засобів гігієни для жінок та наборів постільної білизни – 66 сім’ям ,в яких 149 дітей; в організації супроводження до обласної лікарні для отримання консультацій профільних спеціалістів – для 6 сімей.
При комунальному закладі функціонує спеціалізована служба первинного соціально- психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. За фактами повідомлень про вчинення домашнього насильства здійснено 17 виїздів та проведено роботу за даними випадками, 22 особам надано разову консультацію та проведена індивідуальна діагностика 24 особам.
За період роботи з січня 2025 було проведено 46 індивідуальних бесід та було здійснено 72 виїзних консультацій. В цей перелік входять такі категорії: складні життєві обставини, група ризику, внутрішньо переміщені особи.
робота з внутрішньо переміщеними особами у прихистку (шелтер) мета якої вивести постраждалого зі стану жертви, відновити особисту гідність та віру в себе, допомогти стати автономним, незалежним та наснажити на самостійне подальше забезпечення свого життя;
робота з особами у складних життєвих обставинах була спрямована на стабілізацію емоційного стану, розвиток особистих ресурсів, мотивацію до змін та вихід із кризових ситуацій, надано підтримку в питаннях батьківства, самоорганізації, пошуку рішень у складних побутових умовах;
робота з особами з групи ризику (у т.ч. постраждалими від насильства) мала на меті зниження рівня тривожності, формування почуття безпеки, підтримку в подоланні наслідків травматичного досвіду та профілактику повторних випадків насильства,надавались індивідуальні консультації, кризове втручання, інформаційна підтримка.
Здійснена робота охоплює широкий спектр психологічної підтримки та кризового втручання. Усі заходи спрямовані на зниження рівня соціальної напруги, відновлення психоемоційного стану осіб із вразливих категорій, сприяння адаптації та соціалізації.
Нажаль насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем. Тож робота ця є актуальною та важливою, оскільки це дасть можливість отримати доступну, кваліфіковану соціально-психологічну допомогу та підтримку мешканцям громади, котрі цього потребують.
З 03 березня 2025 року у комунальному закладі розпочав свою діяльність фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб робота, якого була спрямована на надання соціально-психологічної підтримки, координацію доступу до послуг, проведення інформаційно-просвітницької роботи та сприяння реінтеграції ветеранів у громаду.
1. Індивідуальна робота з ветеранами та демобілізованими особами:
2. Робота з родинами ветеранів:
Проведено 26 бесід з членами родин, з метою налагодження комунікації, подолання постстресових станів у побуті.
Підтримано ініціативу одної родини щодо участі у громадських ініціативах (волонтерство, мікропроєкти).
3. Робота у громаді:
Проведено інформаційну кампанію щодо послуг для ветеранів (розповсюджено 150 інформаційних листівок).
Участь в організації та підготовці до відкриття ветеранського простору, як платформи для адаптації та розвитку.
За звітний період фахівцем здійснено комплексну роботу з ветеранами війни, демобілізованими особами та їх родинами. Основна увага приділялась індивідуальному супроводу, посиленню соціальної адаптації, відновленню активної участі ветеранів у житті громади, попередженню ізоляції та емоційного вигорання.
Відповідно до співпраці з Центром пробації брали участь у проведенні з засудженими (3 особи) профілактичної роботи, спрямованої на недопущення вчинення ними повторних кримінальних правопорушень
Працівниками Центру постійно здійснюється співпраця з старостами сіл, медичними закладами, закладами освіти по виявленню сімей/осіб, які можуть обслуговуватись у Центрі.
Для підвищення якості надання соціальної послуги «Догляд вдома» Миколаївською сільською радою прийняте рішення про придбання електровелосипедів для соціальних робітників в кількості 5 шт на загальну суму: 150 тис. 000 грн.,які будуть закуплені в третьому кварталі. Це надасть зручності працівникам при виконані своїх обов’язків та зекономить робочий час для надання соціальної послуги.
Протягом першого півріччя 2025 року для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в шелтері, який розташований в с. Дмитрівка, вул. Козацька, 51 було залучено та надано благодійну та гуманітарну допомогу, в тому числі здійснено поточний ремонт із заміни старих дверних полотен та нові сучасні.
Було надано: професійну пральну машинки lg fh069fd3ms ,завантаження від 10 до 13 кг, генератор інвекторний КВІТКА 7- 8,0 КвТ,, Електрогенератор HERON 8,0 КвТ бензиновий, буржуйка 4500 Вт, предмети та матеріали, господарчі товари.
На загальну суму : 997 тис. 529 грн
На соціальний захист населення та соціальне забезпечення у першому півріччі 2025 року було виділено 4 млн. 936 тис.680грн, з них:
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ
На обліку служби у справах дітей перебуває – 46 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 31 дитина, які перебувають у складних життєвих обставинах.
За звітній період було здійснено: 8 рейдів «Діти вулиці», «Урок»; 7 засідань комісії з питань захисту прав дітей; прийнято 5 рішень виконкому стосовно захисту прав дитини; здійснено 31 виїздів у сім’ї СЖО та сім’ї опікунів; дві консультації з кандидатами в усиновлювачі та створення патронатних сімей; привітали з Днем захисту дітей – дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, які позбавлені батьківського піклування – організовано поїздку до Дніпровського планетарію м. Дніпро, охоплено 40 дітей.
Притягнуто до відповідальності: ст. 184 КУпАП – 5 осіб за не виконання батьками батьківських обов’язків; ст. 156 КУпАП – складено 2 протоколи за продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів.
Службою у справах дітей підготовлено та затверджено Статут малого групового будинку. Передано з Дніпропетровської ОДА на баланс Виконавчого комітету Миколаївської сільської ради приміщення Малого Групового Будинку в с. Петрівка на загальну вартість: 17 млн 539 тис. 900 грн.Введено в експлуатацію малий груповий будинок для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Для забезпечення роботи МГБ та у результаті співпраці Миколаївської сільської ради, служби у справах дітей і громадської організації «Дніпровська ліга соціальних працівників» в рамках проєкту «Соціальні ініціативи для сімей з дітьми на рівні громад у Дніпропетровській області» за підтримки ЮНІСЕФ було надано побутову техніку, обладнання, інвентар, іграшки, де будуть проживати діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування. На загальну суму 1 млн. 487 тис. 795 грн
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ОСВІТИ
На даний час на території Миколаївської громади проживають 1507 дітей. Освітні послуги надає 9 закладів освіти. Функціонує 2 ліцеї, 1 гімназія та 6 закладів дошкільної освіти.
Заклади дошкільної освіти
У 6 закладах виховується 152 дитини, з них 14 дітей ВПО. Працюють 56 осіб.
Миколаївському дитячому садку №1 «Сонечко» виховується 24 особи, у Миколаївському дитячому садку №2 «Берізка» - 33 особи, у Миколаївському ясла – садку №3 «Малятко» - 20 осіб, у Дмитрівському дитячому садку «Ромашка» - 47 осіб, у Петрівському ясла – садку «Веселка» - 17 осіб, у Васильківському дитячому садку «Казка» - 11 осіб.
Досягнення
Дружні колективи закладів дошкільної освіти разом з батьками та вихованцями неодноразово брали участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, регіональних конкурсах, фестивалях та проектах де отримали призові місця та дипломи з відзнаками.
Досягнення вихованців ЗДО |
Брали участь у Всеукраїнській олімпіаді «Всезнайка» 1 місце – 14 дітей, Всеукраїнський спортивний конкурс 1 місце - 10 дітей. Переможці Всеукраїнських конкурсів: 47 дітей Міжнародний конкурс 1 дитина Лауреат І ступеня.
|
Досягнення вихователів ЗДО |
Переможці Всеукраїнських фестивалей та конкурсів І місце –3 педагоги, Всеукраїнські конкурси до дня народження Тараса Шевченка І місце - два колектива, конкурс «Краща декорація актової зали ЗДО до зимового свята І місце – 1 колектив.
|
Заходи безпеки
Під час військового стану велика увага приділялась ремонту та облаштування найпростіших укриттів, бо на даний час безпека дітей є найважливішою справою. В дитячих садочках було встановлено кабінки з біотуалетами, придбано портативні умивальники. В укриттях Васильківського дитячого садка «Казка», Миколаївського ясла – садка №3 «Малятко» здійснено поточний ремонт найпростіших укриттів. У найпростішому укритті Дмитрівського дитячого садка «Ромашка» удосканалено природну вентиляцію.
Ремонтно-відновлювальні роботи
Поповнення матеріально – технічної бази
Як і попередні роки, поповнювалась матеріально-технічна база закладів дошкільної освіти:
Миколаївський дитячий садок №1 «Сонечко»: твердопаливний котел, килим для ігрової кімнати, LED - панелі, світильник точковий.
Миколаївський дитячий садок №2 «Берізка»: електроплита, газонокосарка, драбина, тачка, бочка для запасу води, гардіни, двері вхідні.
Миколаївський ясла – садок №3 «Малятко»: водонагрівач, електрокоса, посуд.
Петрівський ясла – садок «Веселка»: бензомоторна коса.
Васильківський дитячий садок «Казка»: двері вхідні на котельню, електрокоса, будівельні матеріали.
Дмитрівський дитячий садок «Ромашка»: тример електричний садовий.
Надання дошкільної освіти. Видатки за перше півріччя 2025 року склали: 6 млн.960 тисяч 291грн., з них:
Заробітна плата разом із нарахуваннями – 4 млн.459 тисяч 241 грн
Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг – 1 млн. 563тис.982грн
Придбання предметів, матеріалів,медикаментів, обладнання та інвентарю – 517 тис. 746 грн., в.т.ч. благодійно 205 тис.800 грн
Оплата послуг (крім комунальних) – 191 тис.300 грн
Оплата електроенергії – 228 тис.22 грн
Заклади загальної середньої освіти
У громаді функціонують 2 ліцеї та 1 гімназія, в них отримують освіту 1004 дитини, працюють 165 осіб.
В Миколаївському ліцеї – 498 учнів, Дмитрівському ліцеї – 412 учнів, філії Петрівська гімназія – 94 учня. В закладах загальної середньої освіти навчається 36 дітей з особливими освітніми потребами (ООП) та 101 дитина ВПО.
За Миколаївським ліцеєм закріплено територію 10 населених пунктів, з яких діти підвозяться шкільними автобусами за маршрутами, протяжність яких 185 км. За Дмитрівським ліцеєм закріплено територію 7 населених пунктів - протяжність маршруту - 166,3 км.
Підвозиться автобусами Миколаївського ліцею – 198 учнів, Дмитрівського ліцею – 295 учнів, філією Петрівською гімназією – 61 учень.
Всього – 554 учнів та 32 працівника.
З вересня 2024 року освітній процес у всіх закладах освіти проходить у змішаній формі навчання з короткотривалим перебуванням дітей до 4 - х годин.
Здобувачі освіти ліцеїв та гімназії отримали у 2025 році свідоцтва про освіту: початкову 82 учня, базову загальну середню – 111 учнів, повну загальну середню - 66 учнів. Свідоцтво про здобуття базової середньої освіти з відзнакою отримали 1 учениця Миколаївського ліцею та 1 учениця Дмитрівського ліцею. Двоє учениць Дмитрівського ліцею отримали свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою.
У 2025 році було оздоровлено 11 дитини пільгових категорій: 3 особи за рахунок благодійних фондів, 4 особи за кошти державного бюджету, 4 особи за обласний бюджет.
В продовж першого півріччя 2025 року здійснювалось безкоштовне гаряче харчування для учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.
Досягнення
Дружні колективи закладів загальної середньої освіти разом з батьками та здобувачами освіти неодноразово брали участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, регіональних конкурсах, фестивалях та проектах де отримали призові місця та дипломи з відзнаками.
Досягнення учнів у ЗЗСО |
Переможці та лауреати обласних конкурсів та олімпіад: - учнівські олімпіади ІІІ етап: ІІ місце – 2учня, ІІІ місце – 3 учня. Всеукраїнських конкурсів та олімпіад: - учнівських онлайн олімпіади: І місце – 23 учня, ІІ місце – 30 учнів, ІІІ місце – 21 учень. - конкурси: І місце – 25 учнів, ІІ місце – 18учнів, ІІІ місце – 15. Міжнародні конкурси: І місце – 53 учня, ІІ місце – 10 учнів, ІІІ місце – 14. диплом лауреата – 5 учнів. Участь у інтернет-олімпіадах - 120 учнів. |
Досягнення вчителів |
Всеукраїнські конкурси: « Скарби європейської культури» - 1 місце, «Талант педагога»- 1 місце ,фестиваль педагогічних інновацій Дніпропетровщини « EDU_FEST DNIPRO – 2025» - диплом ІІІ ступеня .
|
Учні Миколаївської громади прийняли активну участь у Всеукраїнській шкільній лізі Пліч – о –пліч. На базі Миколаївського ліцею та Дмитрівського ліцею був проведений ІІІ районний етап Всеукраїнської шкільної ліги Пліч-о-пліч.
Заходи безпеки
Під час військового стану велика увага приділялась ремонту та облаштування найпростіших укриттів, бо на даний час безпека дітей є найважливішою справою. Для здобувачів освіти філії Петрівська гімназія було встановлено кабінки з біотуалетами, придбано портативні умивальники. Для здобувачів освіти Миколаївської ТГ придбано питну воду в укриття.
Ремонтно-відновлювальні роботи
Миколаївський ліцей: зроблено поточні ремонт даху спортивного залу, пофарбовано підлогу спортивної зали та поведено частково ремонт каналізаційної системи, споруджено приміщення для зберігання генератора.
Дмитрівський ліцей: перекрито дах підсобного приміщення, проведено ремонт системи опалення та електромережі на 3 поверсі, споруджено приміщення для зберігання генератора, встановлено прожектори в спортивному залі, укладено доріжку бруківкою на центральному вході, пофарбовано фасад ліцею спортмайданчик, огорожу, ворота, лавки.
Поповнення матеріально – технічної бази
Як і попередні роки, поповнювалась матеріально-технічна база закладів загальної освіти за рахунок місцевого бюджету:
Дмитрівський ліцей: світильники – 36шт, прожектор світлодіодний – 3 шт, маршрутизатор, бензомоторна коса, будівельні матеріали, каністра металева.
Миколаївський ліцей: бензомоторна коса, запчастини для ремонту шкільних автобусів, будівельні матеріали, доустатковано кабінет Захисту Вітчизни.
Філія Петрівська гімназія: водонагрівач.
Здійснено фінансування експертизи проєктно-кошторисної документації по об’єкту «Нове будівництво споруд подвійного призначення з властивостями протирадіаційного укриття» на території Дмитрівського ліцею, на загальну суму – 45 649 грн.
Для закладів освіти Миколаївської громади було придбано аптечки колективні для укриттів, господарчі товари, будівельні матеріали, канцтовари, миючі та дезінфікуючи засоби, мастило, жилка, бензин для бензокіс та вугілля.
Проектна діяльність
У червні в Миколаївському ліцеї у співпраці з ПРООН відкрито багатофункціональний майданчик дозвільного простору за проєктом «Школа дорожніх наук 2.0». Було отримано дві електромашини та дворядна трибуна.
Також в червні у співпраці з ПРООН реалізовано проєкт «Створення санітарно – гігієнічних умов для безпечного навчання в закладах освіти Миколаївської ТГ». Усім дитячим садочкам та філії «Петрівська гімназія» було передано мобільні рукомийники, подвійні кабінки, біотуалети.
В Миколаївському ліцеї у співпраці з ЮНІСЕФ та благодійним фондом savED відкритий Цифровий освітній центр DLC . В результаті був виконаний ремонт простору, отримано 18 ноутбуків та роздатково -дидактичні матеріали.
На базі Миколаївського ліцею з червня працює ще один Освітній центр.
«Освітній простір по надолуженню освітніх втрат з української мови й математики за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у партнерстві з Caritas Czech Republic, що впроваджується благодійним фондом "РОКАДА".
Учні Миколаївського ліцею є активними учасниками міжнародного проєкту S.E.L.O.
Загальна вартість залучених коштів – 2 млн 089 тис. 729 грн
Надання загальної середньої освіти. Видатки за перше півріччя 2025 року склали:32 млн.961 тисяч 403грн., з них:
Оплата праці разом з нарахуваннями - 24 млн. 200 тисяч 127 грн
Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг – 2 млн. 625 тис.77грн
Придбання обладнання і предметів довгострокового користування - 705 тис 263.грн.,в.т.ч. благодійно 705 тис.263 грн.
Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю - 2 млн. 88 тис.594 грн в.т.ч. благодійно 702 тис.57 грн.
Придбання продуктів харчування – 689 тис.418грн
Оплата послуг (крім комунальних) - 1млн. 283 тис. 459грн, в.т.ч. благодійно 504 тис.725 грн.
Оплата природного газу - 265 тис. 324грн
Оплата електроенергії – 1 млн. 53 тис. 292 грн
Видатки на відрядження – 5 тис. 200 грн
Капітальні видатки ( експертиза ПКД) – 45 тис.649грн
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Культура.
В мережу закладів культури Миколаївської ТГ входить: 10 закладів культури; 8 сільських бібліотек; Миколаївська музична школа;
Протягом І півріччя 2025 року заклади культури працювали у змішаному форматі. При закладах працює 62 аматорських формувань, а саме: вокальні, театральні, хореографічні, фольклорні, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтв, любительські та клуби за інтересами.
В Миколаївській ТГ кількість майстрів мистецтв складає 23 особи.
Закладами культури за І півріччя 2025 року було проведено 57 заходів, присвячені:
Для КЗК «Дмитрівська сільська бібліотека №1» закуплено банери для оформлення сцени під час проведення заходів.
Заклади культури були забезпечені канцтоварами, миючими та дезинфікуючими засобами, інвентарем.
Працівники закладів культури приймали участь у загальних толоках.
Оновлено книжковий фонд сільських бібліотек книгами українських видань та письменників загальною кількістю 178 примірників на суму 35 848 грн. від благодійних організацій та волонтерів.
При закладах культури продовжують працювати волонтерські пункти, де плетуть маскувальні сітки, в’яжуть, виготовляють окопні свічки, збирають різні смаколики, засоби гігієни, теплі речі для ЗСУ.
На забезпечення закладів культури у першому півріччі 2025 року, було виділено: 5 млн.379 тисяч 832 грн., з них:
Спорт.
Комунальний заклад «Миколаївський центр фізичного здоров’я «Спорт для всіх»» продовжив свою роботу в І півріччі 2025 року. При центру працює 4 тренери- фахівця.
Для популяризації здорового способу життя, розвитку фізичної культури і спорту Комунальний заклад «Миколаївський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»» було проведено наступні заходи, зокрема:
У І півріччі 2025 року збірна команда Миколаївської ТГ з футболу (2010-2011 року народження) брала участь у Чемпіонаті Дніпропетровської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд.
Дитяча збірна команда з футболу була запрошена на тренувальні збори серед дитячо- юнацьких команд в м.Рахів (Закарпаття). Під час зборів були зіграні товариські ігри з місцевими командами, відвідування басейну, похід в гори, щоденні тренування, «Гуцульські ігри».
В рамках проєкту «Давай, грай!», де діти 7-11 років мають змогу безкоштовно займатись професійним футболом, було проведено ZOOM конференцію з воротарем ФК «Шахтар» Дмитром Різником та турнір серед вихованців проєкту.
Працюють безкоштовні спортивні секції (волейбол, футбол, настільний теніс, шахи та шашки).
У І півріччі 2025 року Комунальний заклад «Миколаївський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»» був забезпечений нагороджувальною атрибутикою (медалі, кубки, подяки, грамоти) для проведення змагань та нагородження переможців. Було закуплено 2 (дві) газонокосарки для покосу трави на стадіоні.
До фізкультурно-оздоровчої діяльності були залучені різні вікові категорії населення.
На забезпечення закладів спорту у першому півріччі 2025 року, було виділено: 300 тисяч 422грн
Миколаївська музична школа.
На території Миколаївської громади працює заклад позашкільної освіти– Миколаївська музична школа. При закладі діють наступні класи: сольний спів, фортепіано, народних та струнних інструментів.
Викладачі постійно підвищують рівень кваліфікації, обмінюються досвідом на майстер-класах та відкритих уроках, беруть участь у вебінарах та тренінгах, що підтверджується сертифікатами.
Миколаївську музичну школу на кінець навчального року відвідувало 33 учні. Здобувачі музичної освіти та викладачі мистецької школи активно приймають участь у всіх культурно-мистецьких заходах Миколаївської громади.
У 2025 році заплановано позашкільною освітою охопити максимальну кількість дітей та молоді, розширити штат викладачів для обслуговування Дмитрівського та Васильківського старостинських округів. Планується придбання нових нотних збірок та розширення інструментальної бази.
На забезпечення діяльності музичної школи у першому півріччі 2025 року було виділено: 643 тис. 874 грн.
МОЛОДЬ
Упродовж цього півріччя молодь Миколаївської територіальної громади мала змогу долучитися до низки ініціатив, спрямованих на розвиток лідерського потенціалу, підвищення рівня залученості до процесів прийняття рішень та покращення якості життя у громаді.
Зокрема, в рамках програми «Youth Focal Points» було проведено воркшоп, під час якого спільно з молоддю визначено актуальні теми та розроблено питання для опитування щодо потреб і викликів, з якими стикається молодь громади. На основі результатів дослідження, що було проведено згодом, розроблено стратегії, які охоплюють ключові запити молоді — безпеку, працевлаштування, ментальне здоров’я та участь у прийнятті рішень. Результати були презентовані на засіданні робочої групи з громадської безпеки та відновлення.
Команда Молодіжної ради Миколаївської сільської територіальної громади, до складу якої входить 11 активних членів, також стала частиною програми ENABLE, організованої ПРООН в Україні у межах партнерства «EU4Recovery» за підтримки Європейського Союзу та співфінансуванням Уряду Данії. Програма тривалістю пів року була спрямована на посилення молодіжних рад через структуроване навчання, обмін досвідом та підтримку локальних ініціатив.
Окрім цього, у громаді почала діяти «Школа лідерства» — освітня програма, покликана формувати активне, свідоме та ініціативне молоде покоління. Учасники мали можливість пройти тренінги з розвитку лідерських навичок, ефективної комунікації, основ громадянської участі та командної роботи. Програма стала важливим кроком у підтримці молодіжного активізму та сприянні включенню молоді до процесів розвитку громади.
Також члени Молодіжної ради взяли участь у третьому літературно-музичному конкурсі, присвяченому річниці від дня народження Тараса Шевченка, продемонструвавши не лише активну громадянську позицію, а й глибоку повагу до національної культурної спадщини.
За пів року відбулося 5 засідань Молодіжної ради та проведено 11 зустрічей із молоддю громади, під час яких обговорювалися актуальні проблеми, формувалися пропозиції та ініціювалися спільні дії на підтримку молодіжних ініціатив.
ПРО РОБОТУ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ І УСТАНОВ
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МИКОЛАЇВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО – САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ" МИКОЛАЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Діяльністю центру є надання якісної первинної медичної допомоги населенню Миколаївської ТГ.
Сьогодні на підприємстві працює 4 сімейних лікаря, 18 чоловік середнього медичного персоналу, та 5 чоловік молодшого медичного персоналу, інші 7 осіб. Всього в організації працює 34 співробітника.
Центр обслуговує понад 10654 жителів громади та внутрішньо переміщених осіб. Декларації з лікарями підприємства уклали 8248 чоловіка, з низ 257 внутрішньо переміщених особи.
Протягом 1 півріччя 2025 року відвідування пацієнтами сімейних лікарів КНП «Миколаївський ЦПМСД» склали 9338 осіб, також здійснено 171 виїздів до дому.
Відвідування пацієнтами по ФП склали 2538 рази.
На денному стаціонарі проліковано 188 особи.
На стаціонарі вдома проліковано 1 пацієнта.
За 1 півріччя 2025 року лікарями видано 2978 направлень до вузьких спеціалістів.
Госпіталізовано до лікарень регіону 156 пацієнтів.
В центрі зроблено 840 ЕКГ, кількість проведених аналізів становить 8648.
Кошти місцевого бюджету згідно програми підтримки діяльності КНП «Миколаївський ЦПМСД» у 2025 році – 1 млн. 984 тис. 475 грн.
Видатки підприємства за 1 півріччя 2025 року (фінансування місцевого бюджету) :
Всього видатки підприємства з місцевого бюджету за 1 півріччя 2025 року становлять – 1 млн. 619 тис. 529 грн. Залишок на рахунку: 364 946 грн
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ДОБРОБУТ МИКОЛАЇВЩИНИ»
Комунальні послуги
Заключено договорів на вивезення ТПВ: 1567 договір укладено серед населення; 44 договорів укладено з ФОП; 10 договорів з юридичними підприємствами.
Заборгованість населення за комунальні послуги – 745 997 грн; Фізичні особи-підприємці (вивезення ТПВ) – 9 614 грн; Всього – 755 611 грн.
Доходи підприємства
За 1 півріччя 2025 р - 5 млн. 837 тис. 410 грн. з них:
Видатки підприємства
За 1 півріччя 2025 р. - 5 млн. 619тис. 007 грн. з них:
Проєктно-вишукувальні роботи по об’єктах-1 млн.281 тис.734 грн., з них:
1.Реконструкція системи каналізації центральної частини селища Васильківське -490 тис. 783 грн.
2. Капітальний ремонт водовідвідних споруд поверхневого стоку від буд. 32 по вул. Роздольній до буд.135 по вул. Вокзальна з метою захисту від шкідливих дій вод с. Миколаївка -71 тис. 845 грн.
3. Капітальний ремонт водовідвідних споруд поверхневого стоку по вул. Крутоярській з метою захисту від шкідливих дій вод с. Миколаївка -229 тис.777 грн.
4. Капітальний ремонт водовідвідних споруд поверхневого стоку по вул. Вишнева з метою захисту від шкідливих дій вод с. Маломиколаївка -86 тис.085 грн.
5. Капітальний ремонт водовідвідних споруд поверхневого стоку по вул. Лугова з метою захисту від шкідливих дій вод с. Петрівка -80 тис. 359 грн.
6. Капітальний ремонт водовідвідних споруд поверхневого стоку по вул. Шахтарська з метою захисту від шкідливих дій вод с. Катеринівка -80 тис.359 грн.
7. Капітальний ремонт водовідвідних споруд поверхневого стоку по вул. Зоряна з метою захисту від шкідливих дій вод с. Маломиколаївка -86 тис.069 грн.
8.Капітальний ремонт водовідвідних споруд поверхневого стоку по вул. Шахтарській від буд.39 до буд.61 з метою захисту від шкідливих дій вод с.Дмитрівка - 156 тис. 457 грн.
На забезпечення виконання робіт з благоустрою по території громади було придбано товари та матеріали, а саме: мотокоси, колун, електричні світильники, вапно, жилка, олива, верстат для заточування ланцюгів, господарчий інвентар та будівельні матеріали.
Для забезпечення мобільності працівників з благоустрою при виконанні ними робіт на території громади Миколаївською сільською радою прийняте рішення про придбання чотирьох грузових скутерів, на загальну суму: 160 тис. 000 грн. Які будуть закуплені в третьому кварталі.
Про виконані роботи у адміністративному центрі с. Миколаївка
Поточний ремонт дорожнього покриття ( засипання вибоїн, промоїн) з послугами бульдозера в с.Миколаївка вулиці :Сонячна, Шкільна, Охотнича, Миру, Набережна,Чаплинка, Нова, Озерна, Піщана, Гоголя, Самарна, Центральна, Кооперативна, Робоча, Польова, Вокзальна . Всього 1214,5 м3, на суму: 461 280 грн
Скошування трави навісною косаркою с. Миколаївка. Всього:58 300 кв.м, на суму: 55 968 грн.
Прибирання та санітарне очищення територій кладовищ та прилеглих територій кладовищ в с.Миколаївка, на суму: 20 808 грн.
Навантаження, вивезення ТПВ з територій с. Миколаївка – 16 984 грн
Установлення металічних рамок для банерів на території парку «Алея Пам’яті Героїв» - 18 632 грн
Триває облаштування місця пам’яті полеглих Героїв Миколаївської громади.
Про виконані роботи у Петрівському старостинському окрузі
Поточний ремонт дорожнього покриття ( засипання вибоїн, промоїн) з послугами бульдозера в с.Петрівка по вулиці Озерна, с.Катеринівка вулиці Шахтарська та Лиманна, с. Мар’їна Роща вулиця Піщана, с. Маломиколаївка вулиця Грушева. Всього 435 м3, на суму: 136 225 грн
Скошування трави навісною косаркою с. Петрівка, с.Катеринівка. Всього: 21 500 кв.м, на суму: 20 640 грн.
Прибирання та санітарне очищення територій кладовищ та прилеглих територій кладовищ в с.Петрівка, на суму: 6 066 грн.
Про виконані роботи у Дмитрівському старостинському окрузі
Поточний ремонт дорожнього покриття ( засипання вибоїн, промоїн) з послугами бульдозера в с.Дмитрівка вулиці: Левадна, Академіка Сайгака, Підгірна, Соборна, Шкільна, Героїв Небесної Сотні, Вигінна, Базарна, Станційна, Героїв Космосу, Абрикосова, Вільна, Станційна, Лугова. Всього 2 053,9 м3, на суму: 767 534 грн
Поточний ремонт дорожнього покриття ( засипання вибоїн, промоїн) з послугами бульдозера в с.Олефірівка вулиці: Шевченка, Залізнична, Центральна. Всього 364,7 м3, на суму: 136 225 грн
Скошування трави навісною косаркою с. Дмитрівка, с. Чумаки, с. Бажани. Всього: 104 100 кв.м, на суму: 99 936 грн.
Прибирання та санітарне очищення територій кладовищ та прилеглих територій кладовищ в с.Дмитрівка, на суму: 9 772 грн.
Навантаження, вивезення ТПВ з територій Дмитрівського старостинського округу – 11 889 грн
Про виконані роботи у Васильківському старостинському окрузі
Поточний ремонт дорожнього покриття ( засипання вибоїн, промоїн) з послугами бульдозера в с.Запоріжжя вулиця Польова. Всього 447,1 м3, на суму: 169 805 грн
Скошування трави навісною косаркою сел. Васильківське, с. Запоріжжя. Всього: 24 400 кв.м, на суму: 23 424 грн.
Навантаження, вивезення ТПВ з територій Васильківського старостинського округу – 9 058 грн
На покращення благоустрою населених пунктів у першому півріччі 2025 року було виділено: 6 млн.782 тисяч 487грн.:
СПІВПРАЦЯ З ФОНДАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯМИ
Проєктна діяльність в 1 півріччі 2025 року реалізовувалася за різними напрямками, які системно спрямовані на розвиток нашої громади.
Це залучення грантових коштів, реалізація благодійних проєктів, співпраця та партнерство з організаціями громадянського суспільства, асоціаціями та українськими громадами, міжнародна співпраця, участь в навчальних та розвиткових програмах.
Загалом по Миколаївській громаді надана гуманітарна та благодійна допомога в натуральній формі на суму 6 млн. 057 тис. 030 грн. Зокрема, це генератори, апарат УЗД, ноутбуки, книжки та інше матеріально – технічне оснащення кабінетів закладів освіти, пральні машини, здійснення поточних ремонтів шелтеру для внутрішньо-переміщених осіб, гігієнічні та продуктові набори для внутрішньо переміщених осіб та інше.
В рамках підписаного меморандуму та співпраці виконавчого комітету Миколаївської сільської ради та Товариства Червоного Хреста України, яке переїхало до нас з міста Курахове та знаходиться в приміщенні КЗК «Петрівський сільський будинок культури», продовжує роботу пункт видачі гуманітарної допомоги для ВПО з Донецької та Луганської областей, а саме: продуктів харчування; побутової хімії; засобів для догляду за домашніми улюбленцями. Також КЗК «Петрівський сільський будинок культури» отримав паливні брикети в кількості 21,12 тон.
У рамках співпраці Виконавчого комітету Миколаївської сільської ради та ГО «Дніпровська ліга соціальних працівників» (UNICEF), в рамках проєкту «Соціальні ініціативи для родин з дітьми на рівні громад у Дніпропетровській області» відкрито дитячий майданчик у с.Васильківське, біля КЗК «Васильківський сільський будинок культури». Вартість дитячого майданчика – 349 тис. 996 грн
В цьому році укладено МЕМОРАНДУМИ ПРО СПІВПРАЦЮ Миколаївської ТГ з Бурштинською міською радою Івано-Франківського району Івано-Франківської області; Донецькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України;Київською Школою Енергетичної Політики, ГО «Місцевий розвиток громад».
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Відбувся ознайомчий візит Надзвичайного і Повноважного Посла Німеччини в Україні Мартіна Єґера до Миколаївської ТГ (за сприяння Дніпровського офісу U-LEAD з Європою).
Сільський голова взяв участь у міжнародному форумі Europe Civil Security, який проходив у Варшаві та міжнародному навчальному візиті «Поводження з відходами в ОМС як інструмент підтримки місцевого розвитку – польсько-український обмін досвідом» Вроцлав – Лешно.
Пройдена реєстрація на платформі «CCRE CEMR» з метою знаходження відповідної європейської громади для партнерства та співпраці, розширення можливостей фінансування та експертної підтримки.
Наш досвід та участь у програмах розвитку
Миколаївська громада активно залучається до навчальних програм, міжнародних обмінів та ініціатив, що сприяють зміцненню інституційної спроможності, розвитку молодіжної політики, впровадженню екологічних рішень і підтримці ветеранів:
Тренінг для тренерів із питань молоді програми “Youth Focal Points”;
Навчання з менеджменту, включаючи розробку та впровадження проєктів;
Реалізація ініціативи: «Розробка та реалізація місцевих політик підтримки ветеранів та ветеранок у Дніпропетровській і Миколаївській областях»;
Участь у програмі ENABLE – посилення інституційної спроможності молодіжних рад;
Долучення до програми PRO Green Deal for Local Communities щодо розробки Муніципального енергетичного плану;
Навчання від U-LEAD з Європою з тем:
розробка дорожніх карт для покращення бізнес-середовища;
створення проєктного офісу в громаді.
Відібрані до участі в проєкті EU Unity4Community «Європейські практики взаємодії», у межах якого також проходить цілеспрямоване навчання.
ПРОБЛЕМИ ГРОМАДИ
Попри об’єм роботи, котрий виконується виконавчими органами та установами сільської ради, у нас ще багато проблем, що потребують вирішення. Є речі, котрі залежать від роботи виконавчих органів ради, і ми над ними працюємо, а є речі - незалежні від нас.
Найбільшою проблемою на сьогодні є війна. Вона внесла і вносить корективи у плани та завдання у всіх галузях діяльності виконкому сільської ради.
Маємо нереалізовані проекти по капітальному ремонту доріг територіального та обласного значення: Т-04-27 Дмитрівка-Зелений Гай-Гаврилівка, Т-04-31 Шахтарське-Васильківське-Володимирівка-Солоне, С041303 Мар’янка-Петрівка до автодороги С041302 Петропавлівка-Сонцеве-Богданівка, С041317 Запоріжжя-Русакове-Васильківське. Понад 90 % доріг місцевого значення потребують капітального ремонту.
Знаємо, що ці проекти життєво важливі для всіх мешканців громади. Але їх зреалізувати, на даний час, не можливо.
Потребують капітального ремонту заклади культури: Чумаківський СБК, Дмитрівський СБК, Олефірівський СК, Русаківський СК, починаючи з ремонту дахів.
Перебувають у незадовільному стані пам’ятки історії: обеліски на Братських могилах у с. Миколаївка, с. Дмитрівка, с. Маломиколаївка, с. Катеринівка, потребують капітального ремонту Меморіали Слави у с. Дмитрівка, с. Петрівка.
Необхідний капітальний ремонт дахів на будівлях Дмитрівського ліцею, Миколаївського ліцею, Петрівської гімназії, офісу старости у с. Петрівка, Петрівського СБК.
Одним з головних питань є забезпечення укриття населення громади , а це – спорудження укриттів на території Дмитрівського ліцею, шелтеру у с. Дмитрівка, АЗПСМ с. Миколаївка, на зупинках шкільних автобусів.
У селищі Васильківське багато років існує проблема водовідведення від багатоквартирних будинків (каналізація). Існуюча система водовідведення застаріла, перебуває в аварійному стані, вже не виконує функцію відведення нечистот. В результаті, не одноразово нечистоти виходили на поверхню. Миколаївською сільською радою прийняте рішення про виділення коштів на виготовлення проекту «"Реконструкція централізованої системи каналізації(водовідведення) центральної частини селища Васильківське Синельниківського району Дніпропетровської області"». Проект виконаний. На даний час йде підготовка необхідної документації для початку робіт.
Залишається невирішеною проблема із безпритульними тваринами. Знищувати їх фізично забороняє закон. Тому, мабуть, мусимо спільно виховувати тих людей, котрі відносяться безвідповідально до утримання та розведення тварин.
Не надто зменшується проблем із дотриманням правил благоустрою. Ще далеко не всі мешканці громади донесли до своєї свідомості, що не можна забруднювати територію, де живеш сам, твої діти, онуки.
Є питання із створенням умов для покращення Центру надання адміністративних послуг. Приміщення нашого центру абсолютно не відповідає вимогам сьогоднішнього дня. Потрібно будувати новий, адже маємо багато мешканців, які потребують ці послуги.
Таких проблемних питань можна назвати ще добрий десяток. Проте, вирішити все і відразу, та й ще під час війни, неможливо. Зараз важливіше, щоб кожен з нас не був байдужим, зробив все від нього залежне для підтримки наших сил оборони та перемоги; щоб кожен розумів, що тільки власними силами, власним потом і кров’ю ми можемо зберегти та відновити нашу державу.
ЩОДО ПЛАНІВ НА МАЙБУТНЄ
На 2025 рік пріоритетними напрямами для Миколаївської громади є:
На завершення хочу подякувати всім працівникам сільської ради, депутатам, активним мешканцям нашої громади – всім, хто вболіває за рідну громаду, плідно працює, докладаючи зусиль для її розвитку. Ми - єдині, ми - разом, і це - головне.
Завдання на наступне півріччя незмінне — працюємо на Перемогу!